Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

Kehribar kolyenin sağladığı fayda pek çok farklı noktada olumlu etkilere sahiptir. Geçmişten günümüze yetişkinler ve bebeklerde kullanılması tercih edilen doğal taşlardandır. Kehribar kolye yararı göz önünde bulundurulduğunda gergin ruh halinden uzaklaştırması, ağrıları dindirmesi ve hamilelik döneminde ortaya çıkabilecek sorunları azaltması ön plandadır.

 

Hamilelikte Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

 

Hamilelikte kehribar kolyenin faydası fiziksel ve ruhsal anlamda görülür. Kehribar kolyenin sağladığı yararlar şunlardır:

 

  • Hamilelikte oluşabilecek boğaz enfeksiyonlarını engellemesi
  • Guatr oluşumunun önüne geçmesi,
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmesi,
  • Diş ve baş ağrılarını dindirmesi,
  • Doğumdan sonra sinir, stres ve gerginliği azaltıcı etkiye sahip olması.

 

Bebeklerde Kehribar Kolye Faydası Nedir?

 

Kehribar kolyenin bebekler üzerinden yararı özellikle diş çıkarma dönemlerinde ortaya çıkar. Bebekler, bu dönemde diş çıkarmadan kaynaklanan farklı durumlarla karşı karşıyadır. Kehribar kolye yararı sayesinde bu tip problemlere doğal bir çözüm getirilmek istenir. Kehribar bebek kolyelerinin el bileği, ayak bileği veya boyna takılması mümkündür. Bebeklerde kehribar kolye faydaları şu şekilde sıralanır:

 

  • Gaz problemi olan bebekleri rahatlatması,
  • Salya oluşumunu azaltması,
  • Diş çıkarma döneminde bebeklerin bağışıklığını arttırması,
  • Bebeklerin daha rahat uyumasını sağlaması,
  • Diş çıkarırkenki acıyı azaltması.

 

Diş çıkarma döneminde bebekler enfeksiyonlara daha açık hale gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahip olan kehribar kolye, bu durumla savaşarak enfeksiyonlara karşı koruyucu görev görür. Genellikle bebeklerin 6-8 aylık olup diş çıkarma dönemleri başladığı zamanlarda kullanılması mümkündür. Özellikle çok ağlama ve huysuzlanma olduğu zamanlarda kullanılması tercih edilir.

 

Tiroid Hastalarında Kehribar Kolye Ne İşe Yarar?

 

Tiroid hastalarında kehribar kolye faydası karakteristik olarak ortaya çıkan bazı belirtileri hafifletici niteliktedir. Tiroid hastalığı bulunanlar, halsizlik veya yorgunluk gibi durumlarla karşılaşır. Genel ruh hali problemleri veya uykusuzluk gibi sorunların görülmesi mümkündür. Kehribar taşının içerisinde bulunan bileşenler, bu tip belirtileri zayıflatıcı etki gösterir. Kehribar kolye yararı hem fiziksel hem de mental olarak gösterilebilir. Kehribar taşı, doğada en çok rengi bulunan taşlar arasındadır. Bu nedenle kolye yapımında pek çok farklı model ve renkle karşılaşılarak faydalarından yararlanmak olasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Menü

Web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanıyoruz. Çerez Politikası'nı inceleyebilir veya "Kabul Et" butonuna tıklayabilirsiniz.